Exponáty v pohybu

04.04.2018 00:00

 Všechny exponáty jsou schopné běžného provozu. Proto je během sezóny můžete vidět na různých značkových, veteránských a příležitostných akcích či výstavách.  Podrobnosti o termínu, místě konání a programu najdete v odkazech dalších webů na úvodní stránce dole, např. VCC Plzeň, Evropského IFA klubu - A.I.C.E., Trabime.cz  či různých muzeí.

Z pravidelných akcí doporučuje každoročně zejména 1.5. "Den dobré nálady" v Kryrech s retro průvodem historických vozidel,  dále poslední sobotu v květnu "Jizdu HV okolím Plzně" z kempu Ostende u Boleveckého rybníka, první víkend v červnu výstavu vozidel v rámci srazu "Dvoutakti na kolejích" v Českosaském Švýcarsku. V červenci mohou návštěvníci výstavy "skvosty s vůní benzínu" vidět některé naše vozy v areálu DEPA 2015 a v srpnu na dalším ročníku retrojízdy Plzeňskem (start ve Škodalandu Litice). V podzimních měsících se uskuteční setkání na Lipně a pražská trabantiáda. Konec roku patří tradičně "Předsilvestrovskému setkání" pro šleny a příznivce Evropského IFA klubu ve středních Čechách. Zajímavou podívanou nabídne v dubnu setkání soc. vozidel u příležitosti zahájení sezony muzea ve Strnadicích.

Z mezinárodních akcí v SRN je to v červnu Evropské setkání trabant ve Zwickau, či srpnové setkání vozů wartburg a melkus v Eisenachu.